ARAMA
İncirliova Belediyesi

Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulunduk.

Geri
Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulunduk.
11 Aralık 2023
Yazıdere Mahallemizde inşa edeceğimiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin proje alanında incelemelerde bulunduk.
Bu güne kadar olan süreçte sokak hayvanlarının bakımı ve çevreyi rahatsız eden sahipsiz hayvanların toplanılması bağlamında vatandaşlarımızın huzur, güven ve sağlıkları için en çok çalışma yapan belediyelerden bir tanesiyiz.
Bu yeni tesisimiz ile birlikte yaptığımız çalışmaları başka bir boyuta taşıyacağız. Hem hayvanlarımızı, adeta bir toplama kampına dönüştürülen barınak anlayışından kurtaracak, hem de çevrede insanları rahatsız eden sahipsiz hayvan bırakmayarak vatandaşlarımızın sağlık ve huzurlarını güvence altına alacağız.
Pek çok kurumla entegre bir tesisi hayata geçiriyoruz. Geniş kapsamlı düşünülmüş proje alanımız içerisinde Afet İşleri Müdürlüğü tarafından köpek eğitimlerinin yapılacağı ve uzman arama kurtarma köpeklerinin yetiştirileceği özel bir eğitim bölümü de yer alacak.
Afet anında yüzlerce cankurtaran eğitimli köpekler, artık İncirliova’mızda da yetiştirilecek. Öte yandan yasaklı ırk olarak sınıflandırılan pek çok tehlikeli hayvan Doğa Koruma ve Milli Parlar Müdürlüğü işbirliği ile buraya getirilerek burada barınması sağlanacak.
Proje kapsamında öncelikle sokak hayvanlarımız sıcak bir yuvaya kavuşmuş olacak. Tesisimize getirilen hayvanların bakım, aşı ve tedavi uygulamaları veteriner hekimlerimiz tarafından yapılarak, öncelikle hayvanlarımız sağlığına kavuşturulacak. Sonrasında ise bu hayvanlarımızın üremeleri kontrol altına alınıp aşılandıktan sonra kulak küpesi ve çipleri takılarak, gönüllülere sahiplendirilecek. Bu sayede yüzlerce hayvanı sokaklardan kurtarmış olacağız.